Izglītojošs seminārs "Arheoloģijas diena Aizputē"
- Detaļas
Ikviens muzejnieks, senlietu krātuves vadītājs un interesents 5. decembrī tiek aicināts izglītojošā seminārā "Arheoloģijas diena Aizputē".
Pasākums notiek sadarbībā ar Latvijas Arheologu biedrību, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldi un Latvijas Universitātes humanitāro zinātņu fakultāti.
11:00 - 13:00 "Arheoloģiskais mantojums Dinvidkurzemē un tā aizsardzība"
Lektori:
• Jānis Asaris (Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras priekšmetu aprites daļas vadītājs, arheologs) “Kuršu kultūras attīstības arheoloģiskā skatījumā: izpētes vēsture un galvenie secinājumi”
• Egita Lūsēna (Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Arheoloģijas un vēstures daļas speciāliste, arheoloģe) “Arheoloģiskie pieminekļi Aizputē un tās apkārtnē”
• Mārcis Kalniņš (Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras priekšmetu aprites daļas eksperts, arheologs) “Arheoloģiskās senlietas un kā rīkoties šādi izskatās?”
13.00 – 13.30 Pārtraukums
13.30 – 15.00 "Akmens laikmeta tehnoloģijas un to pētniecība Latvijā"
Lektori:
• Dr. Vanda Haferberga (Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes pētniece) “No jūras līdz iekšzemei: keramikas trauku izgatavošana neolītā”
• Dr. cand. Mārcis Kalniņš (Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieks) “Iežu apstrādes tehnoloģijas no akmens laikmeta līdz mūsdienām”
Semināra noslēguma Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvijas vēstures institūta projekta* izstādes “Akmens laikmeta prasmīgās rokas” atklāšana (izstādē tapusi LZP finansētā projekta “ Prasmju
sinerģija un amatniecības konteksti: integrētais pētījums par akmens laikmeta tehnoloģijām Austrumbaltijā”.
Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 29623284 vai rakstot: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ādas auskaru darināšanas meistarklase
- Detaļas
Klāt brīdis gada ritējumā, kad domas sāk virzīties gaišā virzienā, domājot par mīļām un personiskām dāvanām sev tuviem cilvēkiem Ziemassvētkos.
Varbūt šis ir piedāvājums, kas uzrunā Tevi?
Vietu skaits meistardarbnīcā ir ierobežots, nedomā ilgi un piesakies!
Iesakām, aicinām, gaidīsim ciemos!
Šī gada pēdējās "Bērnu radošās brokastis" muzejā
- Detaļas
Mīļi vecāki, mīļie bērni!
2024. gads turpina gājienu pretī savai izskaņai. Tādēļ steidzam izsludināt bērnu pieteikšanu šī gada pēdējai "Bērnu radošo brokastu" nodarbībai muzejā kopā ar muzejpedagoģēm Ingu un Ivetu.
Vietu skaits nodarbībā ierobežots, lūdzam vecākus nekavēties ar bērnu pieteikšanu nodarbībai.
Nodarbība " Radošās bērnu brokastis muzejā"
- Detaļas
Sestdien, 2. novembrī plkst.10:00 aicinām bērnus uz novembra mēneša radošajām brokastīm muzeja Saimes istabā.
Uz tikšanos!
"Kurpnieku darbnīca"
- Detaļas
26. oktobra muzeja Saimes istabas "Kurpnieka darbnīcā" bija iespēja apgūt "rozīšu purngala" tradicionālo Kurzemes pastalu darināšanas prasmes.
Piecu stundu darbošanās galarezultāts- vienpadsmit pastalu pāri, jūtīgi roku pirkstu gali, bet smaidīgas un priekpilnas nodarbības dalībnieku sejas. Paldies nodarbības vadītājai GUNAI ZOMMEREI par dalīšanos savā pieredzē un zināšanās.
Darbnīca notika projekta "Kopīgo un atšķirīgo meklējot: Aizputes vācbaltiešu, ebreju un latviešu veidotais kultūrvēsturiskais mantojums" aktivitāšu ietvaros, kuru finansē Kurzemes plānošanas reģions Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramā "Latviešu vēsturiskās zemes" un Dienvidkurzemes novads.
Muzejā atgriezusies Aizputes apvienotās amatnieku un tirgotāju ģildes Kurpnieku amata lāde
- Detaļas
Ir noslēgusies Aizputes novadpētniecības muzeja krājuma priekšmeta- Aizputes Apvienotās amatnieku un tirgotāju ģildes Kurpnieku amata lādes restaurācija, kuru veica restaurators – meistars Uģis Baļļa, restauratora asistents - Rīgas Celtniecības koledžas students – Sandis Zariņš un kalējs Guntis Jakubovskis & dēls. Restaurācijas darbu procesā ultravioletajā apgaismojumā uz lādes virsmas tika konstatēts otēts gadskaitlis- ANNO 1731, kas liecina, ka amata lāde ir pat gadsimtu vecāka kā tika iepriekš datēta.
Vācbaltiešu ēdienu gatavošanas meistardarbnīca
- Detaļas
Aicinām turpināt iepazīt vācbaltiešu kulināro mantojumu, piedaloties vācbaltiešu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklasē kopā ar Alsungas Dižsaimnieci LAILU PUĶĪTI.
Aktivitāte notiek projekta “Kopīgo un atšķirīgo meklējot: Aizputes vācbaltiešu, ebreju un latviešu veidotais kultūrvēsturiskais mantojums” ietvaros.
Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot mob. t. 29623284
Meistardarbnīcu finansē Kurzemes plānošanas reģions "Kurzemes kultūras programmas 2024" ietvaros realizētajā Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā "Latviešu vēsturiskās zemes" un Dienvidkurzemes novada pašvaldība.
Mākslinieces Birutas Jansones personālizstāde "Birutas stāstiņi"
- Detaļas
Piektdien, 11. oktobrī plkst. 17:00 muzeja izstāžu zālē ir atklāta šī gada pēdējā mākslas izstāde "BIRUTAS STĀSTIŅI".
Izstāde ir ļoti īpašs mākslinieces Birutas Jansones veltījums Dienvidkurzemes novada iedzīvotājiem.
Tā ir mākslinieces grafikas zīmējumu sērija, kas radusies no 2018.-2022. gadam un 12 autorleļļu kolekcija "Gaismas vēstneses".
Mākslinieces komentārs par izstādes vēstījumu: "Pēkšņi sagribējās zīmēt uz melna papīra un bija liela vēlēšanās parunāt, pastāstīt, par ko domāju, kas priecē, kas sāp. Izstāstīt par to, ko mēdz rakstīt dienasgrāmatā, par ko papļāpā pie tējas tases, dalīties ar to, kas man ir svarīgs. Tāda privāta saruna publiskā veidā".
Izstāde būs apskatāma līdz 2025. gada 10. janvārim.
Nāciet priecēt acis un sirdi!
Vācbaltiešu kultūras diena Aizputē
- Detaļas
Līdz 1939. gada 30. oktobrim Aizputes pilsētā līdzās pamatnācijai un ebreju kopienai dzīvoja un pastāvēja arī liela vācbaltiešu kopiena, kas pilsētai devusi tās vācisko nosaukumu - Hasenpoth.
25. augustā bija iespēja iepazīt Aizputes ebreju kopienas vēsturi, tradīcijas, svētkus, mūziku un kulināro mantojumu.
12. oktobrī turpināsim meklēt kopīgo un atšķirīgo, izzinot AIZPUTES VĀCBALTIEŠU kopienas vēsturi, kultūru, tradīcijas un kulināro mantojumu sadarbībā ar Latviešu - vācbaltiešu centra “DOMUS RIGENSIS” lektorēm- filoloģi- ģermanisti NORU RUTKU un Latvijas universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesori, literatūrzinātnieci, vācbaltiešu kultūrvēstures speciālisti MĀRU GRUDULI projekta “Kopīgo un atšķirīgo meklējot: Aizputes vācbaltiešu, ebreju un latviešu veidotais kultūrvēsturiskais mantojums” aktivitāšu ietvaros.
Aktivitātes finansē Kurzemes plānošanas reģions "Kurzemes kultūras programmas 2024" ietvaros realizētajā Valsts kultūrkapitāla fonds mērkprogrammā Latviešu vēsturiskās zemes.
Pirmās šī rudens radošās bērnu brokastis muzejā
- Detaļas
Klāt septembris un arī SEPTEMBRA bērnu radošās brokastis muzeja Saimes istabā.
Jau 28 septembrī!
Mūsu muzejpedagoģēm Ingai un Ivetai padomā ir kas ļoti jauks muzeja mazajiem draugiem.
Priecāsimies Jūs atkal satikt!
Pie viena- atgādinām bērnu vecākiem, ka vietu skaits nodarbībā ir ierobežots.
Zvaniet un savus bērnus piesakiet, neatliekot uz vēlāku laiku!