Līdz 1939. gada 30. oktobrim Aizputes pilsētā līdzās pamatnācijai un ebreju kopienai dzīvoja un pastāvēja arī liela vācbaltiešu kopiena, kas pilsētai devusi tās vācisko nosaukumu - Hasenpoth.
25. augustā bija iespēja iepazīt Aizputes ebreju kopienas vēsturi, tradīcijas, svētkus, mūziku un kulināro mantojumu.
12. oktobrī turpināsim meklēt kopīgo un atšķirīgo, izzinot AIZPUTES VĀCBALTIEŠU kopienas vēsturi, kultūru, tradīcijas un kulināro mantojumu sadarbībā ar Latviešu - vācbaltiešu centra “DOMUS RIGENSIS” lektorēm- filoloģi- ģermanisti NORU RUTKU un Latvijas universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesori, literatūrzinātnieci, vācbaltiešu kultūrvēstures speciālisti MĀRU GRUDULI projekta “Kopīgo un atšķirīgo meklējot: Aizputes vācbaltiešu, ebreju un latviešu veidotais kultūrvēsturiskais mantojums” aktivitāšu ietvaros.
Aktivitātes finansē Kurzemes plānošanas reģions "Kurzemes kultūras programmas 2024" ietvaros realizētajā Valsts kultūrkapitāla fonds mērkprogrammā Latviešu vēsturiskās zemes.

vacbaltiesu kulturas diena samaz